Борнемут и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 в мач от 33-я кръг на

...

Манчестър Юнайтед се провали срещу Борнемут, Шампионска лига е мираж

Борнемут и Манчестър Юнайтед завършиха  2:2  в мач от 33-я кръг на Висшата лига.

В 16-а минута Алехандро Гарначо позволи неточност в средата на терена, а топката доближи до Доминик Соланке, който прати на земята Уили Камбуала и приготви удара си, като шутира с десния крайник, без да остави късмет на Онана да реагира - 1:0 за Борнемут.

В 18-а минута Маркъс Рашфорд сподели добра техника и се освободи в рискова зона, като прати удара си настрана от лявата греда. Веднага по-късно Милош Керкез нахлу с топка в крайници в противниковото наказателно поле и стреля в близкия ъгъл, само че Онана внимаваше и съумя да избави.

В 21-а минута Луис Синистера мина през Диого Далот по обикновен метод и шутира по диагонала, само че кълбото мина на сантиметри от левия непряк дирек на Манчестър Юнайтед. Десетина минути по-късно Далот още веднъж не се оправи по най-хубавия метод, а Синистера нахлу в наказателното поле и върна към Райън Кристи, само че неговият изстрел попадна тъкмо в ръкавиците на Онана.

В 31-а минута Манчестър Юнайтед открадна топката в средата на терена и разви офанзива по десния фланг, а Бруно Фернандеш бе открит на точката на дузпата, след което съумя да изравни с топовен удар, а вратарят нямаше по какъв начин да се намеси.

Малко по-късно Соланке показва визията си върху играта и пусна извеждащ пас към Уатара, само че ударът на последния не бе акуратен и пропусна от чиста позиция. Веднага по-късно Маркос Сенеси плъзна топката към Джъстин Клуиверт и сой се стрелна в наказателното поле, с цел да насочи превъзходен изстрел в долния ляв ъгъл, правейки резултата 2:1 за Борнемут.

В 43-а минута Борнемут още веднъж можеше да вкара, а състезател на " черешките " бе непокрит и стреля с глава, като само напречната греда избави Манчестър Юнайтед от ново попадение във вратата.

В четвъртата минута на добавеното време Джъстин Клуиверт профука голяма опция. Той беше изцяло непокрит и стреля от придвижване към долния десен ъгъл от няколко метра, само че Андре Онана реагира великолепно и отрази.

Малко по-късно Бруно Фернандеш опита шанса си с отдалечен удар, а топката разказа впечатляваща парабола, преди да отскочи от напречната греда.

Първите 15-а минути не предложиха нищо изключително, като двата тима не съумяха да основат нищо рискова пред някоя от двете порти. В 64-а минута след получил се рикошет кълбото се отклони от ръката на Адам Смит, а арбитърът отсъди дузпа, която бе доказана и от ВАР. С осъществяването се нагърби Бруно Фернандеш, който бе безапелационен и изпрати вратаря в неверния ъгъл - 2:2.

Стартови сформира:

Борнемут:  1. Нето, 3. Милош Керкез, 25. Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 15. Адам Смит, 10. Райън Кристи, 4. Люис Кук, 11. Данго Уатара, 17. Луис Синистера, 19. Джъстин Клуиверт, 9. Доминик Соланке

Манчестър Юнайтед:  24. Андре Онана, 29. Аарън Уан-Бисака, 5. Хари Магуайър, 53. Уили Камбуала, 20. Диого Далот, 37. Коби Мейну, 18. Каземиро, 10. Маркъс Рашфорд, 17. Алехандро Гарначо, 8. Бруно Фернандеш, 11. Расмус Хойлунд